PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725097}

Lamb

6,1 602
oceny
6,1 10 1 602
6,0 3
oceny krytyków
Lamb
powrót do forum filmu Lamb

Sam tytuł zdradza tak naprawdę treść filmu. Można do niego podejść dwojako. Oczywiście jest film o mężczyźnie który ma poważny problem ze sobą, sam początek już to pokazuje gdzie zadaje tak pytania dziewczynce żeby się o niej dowiedzieć jak najwięcej :czy rodzice są w domu, czy ma rodzeństwo, czy koleżanki zgłoszą porwanie. Tu również pokazuje doskonale jak niewinne pytania mogą sprowadzić na dziecko niebezpieczeństwo. Co do samego bohatera czy ma traumę po zaginionym bracie (w tym samym wieku co dziewczynka), czy nie może się pogodzić ze śmiercią ojca , czy jest pedofilem? Chyba te wszystkie czynniki mają wpływ na wydarzenia. Pokazane jest również doskonale jak oprawca może wpędzić ofiarę w poczucie winny a nawet wzbudzić w niej miłość do siebie. Z drugiej jednak strony film pokazuje jak dziecko może być zaniedbane przez rodzinę i jak bardzo nie kochane że godzi się na taką wycieczkę. Nie można tu mówić o totalnej nieświadomości dziecka gdyż po pierwsze 11 latki wiedzą ogólnie czym jest pedofilia tym bardziej jak na początku filmu dziewczynka zmienia swój image na krótką bluzkę i buty na obcasie i jeszcze ten papieros. Film nie jest zły moim zdaniem, pokazuje dwa światy i jest przestrogą. Zastanawia mnie jednak końcówka gdzie widzimy tylko porzucony plecak i nie wiadome jest czy "zakochana" w oprawcy dziewczyna wraca do domu. Ot moje skromne zdanie.

ocenił(a) film na 1
lesiakmm

Tak, dwa światy, które są tak skrajne, że nie da się ich w żaden sposób połączyć bez wzbudzenia nieprzyjemnych skojarzeń. W niektórych momentach miałam takie wrażenie, jakby ten film był jedną wielką "próbą" połączenia tych dwóch światów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones