PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725097}

Lamb

6,1 602
oceny
6,1 10 1 602
6,0 3
oceny krytyków
Lamb
powrót do forum filmu Lamb

kontrowersyjny

ocenił(a) film na 2

W mojej opinii, cały film to studium pedofilstwa ubranego w szaty wzajemnej miłości miedzy 50 letnim facetem a 11 letnią dziewczyną.

ocenił(a) film na 3
piootr_2

Zgadzam się. Kolejny krok "postępowych" sił w relatywizowaniu zachowań w sferze obyczajowo-seksualnej.

jjarek

ja proponuję twórców ująć, osadzić w wieźniu a potem skazać na śmierć, albo w najgorszym razie kastrację i dożywocie a sam film spalić i zniszczyć!!!!
a wszystkich tych co oglądali do więzienia a jak wyjdą wyjdą - dożywotnio płatne z ich kasy lekcje moralności u księdza katolickiego !


ocenił(a) film na 8
tisoc

eeeee..... to był żart, prawda?

Kate_e

a jak myślisz? :)

ocenił(a) film na 4
Kate_e

Nie bardziej absurdalny żart niż twierdzenie, że ten film to studium pedofilii.

ocenił(a) film na 6
jjarek

Ło matko
Od tej łysiny słoneczko ci mózg przegrzało „prawdziwy prawaku”?

Jaką sieczkę trzeba mieć we łbie by takie co naskrobać.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
jjarek

Twoja reakcja wskazuje na coś zgoła odwrotnego.

Jedni z tego wyrastają inni nie.
Życzę ci byś z tego wyrósł nabrawszy życiowych doświadczeń.
:D

ocenił(a) film na 3
mariuszkow

Lepiej nie wyrastać ze świadomości rzeczywistości, lepiej do niej dorosnąć i nie komentować w prymitywny, szczeniacki sposób czegoś, czego się nie rozumie. Tego ci życzę.

ocenił(a) film na 6
jjarek

Swoimi wypowiedziami tylko dajesz świadectwo swojej „ciasnoty umysłowej”.
Interpretowanie filmu jako by to „oni” dążyli do czegoś „złego” jest typowe dla pewnej „grupy” w naszym przepięknym kraju.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mariuszkow

Daj sobie spokój na wdawanie się w dyskusje z tym wielkim weryfikatorem. Wszyscy oni noszą brody powyżej głowy i jakakolwiek dyskusja z nimi nie ma sensu.

ocenił(a) film na 6
piootr_2

Czapeczka by się przydała by łepetyny latem nie przegrzewać.

piootr_2

Jeśli nawet jest to studium pedofilstwa (zaznaczam, ze nie widziałem jeszcze tego filmu), to dlaczego oceniasz na 2? Dlatego, że to słaby film, czy dlatego, że to studium pedofilstwa?

ocenił(a) film na 6
zatracony

Film kontrowersyjny.
Czy jest to studium pedofilstwa. Moim zdaniem nie.
Relacja jest dziwna i chwilami niepokojąca.
Jeśli obejrzeć film bez uprzedzeń można doszukać się przyczyn zachowania dorosłego.
Choć niewątpliwie manipuluje otoczeniem.
Jest też pewna filmowa scenariuszowa „głupotka” przy końcówce filmu.
Co zepsuło nieco film.

mariuszkow

O jakiej głupotce piszesz, bo chyba coś przeoczyłem.

ocenił(a) film na 6
perun_6

O nierealistycznym zachowaniu przyjaciółki Lamba.

Przyjeżdża do niego niespodziewanie w odwiedziny na farmę na kompletnym „odludziu”; cały dzień, wieczór i noc spędza tylko z nim; nie ma oznak bytności kogokolwiek innego a rano okazuje się, że jest dziecko, mała dziewczynka; ona „kupuje” wyjaśnienia Lamba i „wkurzona” odjeżdża sobie sama bo przecież nie zainteresowało jej to gdzie była i co robiła dziewczynka w czasie gdy ona spędzała czas z „przyjacielem”.
To jest tak nierealnie irracjonalne, że aż śmiesznie głupie.
I właśnie to psuje film.

mariuszkow

Odebrałem to zupełnie inaczej. Zrobiła mu niespodziankę swoim przyjazdem. Dziewczynka, była na tyle jemu ufna, że spełniła jego polecenie, na które była przygotowywana. Było o tym w kilku scenach, że przy obcych córka, przy bliższych znajomych siostrzenica, a przy akcji najniebezpieczniejszej siedzi w ukryciu. Tak też na jego prośbę zrobiła i siedziała cicho w pokoju. Jak wychodzili nad rzekę to przecież chodziła po domu i obserwowała przez okna.

Kulminacyjną sceną ujawnienia się, było podejrzenie jak pływają nago w rzece a wieczorem kochają się na łóżku. Widać było minę dziewczynki, że jest zazdrosna. Gdy na ranem znowu zobaczyła ich razem w łóżku, przytulających się, ujawniła się.

Reakcja dziewczyny Davida, była według mnie taka jaka powinna być. Zobaczyła obce dziecko, wie, że nie ma córki ani siostrzenicy. Mówił jej, że będzie sam. Uznała go za kłamcę i pedofila. Odjechała. Zapewne policji nie wezwała, dlatego, że darzyła go uczuciem, lub też kierowały ją inne pobudki,, może trochę wierzyła Davidowi, że to nie tak jak wygląda...

perun_6

Tak naprawdę to nie wiadomo ile na temat źycia Garego/Davida wiedziała jego "dorosła" kochanka.

ocenił(a) film na 7
piootr_2

Zgadzam się z twoją opinią. Ale nie z oceną. Czemu poważny film zajmujący się problemem pedofilii zasługuje na 2 ?

ocenił(a) film na 8
michal.2907

Zgadzam się z Tobą. To tak jakby dobry film o morderstwie ocenić na 2 tylko dlatego, że brzydzę się mordowaniem. A film moim zdaniem bardzo dobry.

ocenił(a) film na 7
Kate_e

Nic dodać nic ująć :)

piootr_2

Nie oglądałem go, tylko... słuchałem,. Bardzo dziwne dialogi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones